makine halısı yıkama

Makine Halısı Yıkama

Halı çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Makine Halılar günümüzde evlerden çıkarak is yerlerine, ofislere, otellere, okullara, hastanelere kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Eskiden taban halısı olarak dokunan halılar genellikle yünden yapılmaktaydı.

Günümüzde, hem kullanım yeri hem de miktar olarak artan halılarda sadece yün ipliği kullanımı yeterli olmadığı için alternatif liflerin kullanılması zorunlu olmuştur.

Halıların ömrünü ve görünüşünü etkileyen faktörler arasında, halının nasıl dokunulduğunun yanında hangi tür liflerden yapılmış olduğu da önemlidir. Sentetik liflerin hav materyali olarak kullanılması bu liflerin değişik şartlarda nasıl davrandığını bilmek halıların performansı hakkında fikir vermesi açısından önem kazanmıştır.

Son yıllarda halılarda kullanımı artan polipropilen lifleri su emmez ve bu nedenle renk vermek için solüsyonla boyanması (pigmentlenmesi) gerekir.

Yoğun güneş ışığına, ağartıcı maddelere, atmosfer kirleticilere veya diğer sert kimyasallara veya elementlere maruz kaldığında bile renginin solmaması bu liflerin avantajıdır. Olefin halılar; neme ve küfe karsı dirençlidir, temizlemesi ve bakımı kolaydır.

Diğer avantajı ise bu elyafın suni elyafların en ucuzudur. Polipropilen genellikle üstün esnekliğe daha az gereksinim duyulan ilmek hav yapılarında kullanılmaktadır…

Miraç Halı Yıkama Fabrikası olarak, makine halılarınızı evinizden ücretsiz servislerimizle alarak, en kaliteli şampuan (ERA 111) ve tam otomatik makinelerimizle yıkayarak, tertemiz ilk günkü gibi evinize teslim ediyoruz.