battaniye yıkama

Yorgan Battaniye Yıkama Evlerimizde kullanmakta olduğumuz Yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun sık temas ettiği ev tekstili ürünlerdir.

Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır.

Peki yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ne kadar önem veriyoruz ?

Ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sık sık temas ettiği yorgan, battaniye ve yastıklarımızı nerede ve nasıl yıkandığını takip edebiliyor muyuz ?

Bir çok halı yıkama firmasının yorgan ve battaniyelerinizi soğuk su ile halı gibi yere serip halı yıkama makinesi ile halı yıkar gibi yıkadığını biliyor musunuz?

Yorgan ve battaniye yıkatmaya verdiğiniz yerleri muhakkak gidin görün veya internet sitelerinde yorgan yıkama makinelerinin  olup olmadığına emin olun.

Evlerinizde kullandığınız her türlü battaniye çeşitlerini; evlerinizden alıyoruz önce  lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz daha sonra var olan lekelere müdahale ediyoruz.

Sanayi tipi Çamaşır Makineleri yardımıyla yıkanan battaniyeleri toz toprak bulaşmaması için kapalı mekan kurutma odalarımızda kuruttuktan sonra nem alma odalarımızda tamamen nemden arındırarak ve son kontrollerini yapıp ambalajlayarak evinize teslim ediyoruz.

Miraç Halı Yıkama Fabrikası’nda:

Battaniye, elyaf yorgan, yün yorgan yıkama, pamuklu yorgan ve saten yorganlar özel makineler de tek tek yıkanmaktadır.

Bazı yıkamalarda olduğu gibi asla yerde yıkama yapılmamaktadır.

Özel battaniye yorgan yıkama makinelerinde şampuanla yıkanıp durulanır yumuşatıcı uygulanarak dezenfekte edildikten sonra kapalı kurutma bölgesinde kurutulup paketlenip sizlere teslimatı gerçekleştirilmektedir.

Yorganlarınızı yerlere sererek, yer fırçası ile yıkamaya çalışan yapan firmalara sakın emanet etmeyiniz.

Yerlerde yıkanan yorgan ve battaniyeler, yerde ne kadar iyi yıkanmış olsa dahi, Hijyenik açıdan iyi bir sonuç vermemekte ve deforme olmakta, kenarları sararmış şekilde kirli kalmaktadır.

Firmamızda yorgan ve battaniye yıkama Sistemleri:

Firmamızda yorgan, yastık ve battaniyeler evlerimizde kulanmakta olduğumuz çamaşır makinelerinin Sanayi tipi sisteminde çalışan yorgan, yastık ve battaniye yıkama makinesinde yorganların çeşitlerine göre yün yorgan yıkama, elyaf yorgan yıkama, slikon yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkama, battaniye yıkama ve yastık yıkama gibi yorganların çeşidine göre yıkama programları vardır.

Yorgan ve Battaniye Yıkama Aşamaları:

Önce  yorgan ve battaniye yıkama makinemizin dokunmatik panelinde ürüne uygun program seçilir ve start düğmesine basılır.

1.Aşama Ön Yıkama;

otomatik yorgan yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatik olarak 150 litre su alır yorgan veya battaniyeleri yaklaşık 20 dakika deterjansız yıkar ve kaba kirleri alır ve suyu boşaltır.

2. Aşama Ana Yıkama;

bu aşamada makinemiz 150 litre suyu çeker ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ısıtır ve deterjanı otomatik olarak alır yıkamaya başlar yaklaşık bu işlem 45 dakika devam eder ve sonrasında suyu boşaltır.

3. Aşama  Durulama;

yorgan veya battaniyeler  durulama aşamasında deterjan veya köpük kalmaması amacı ile yaklaşık 25 dakika durulama işlemi devam eder.

4. Aşama Sıkma;

sıkma işlemi bütün ürünlerin yıkama sonrası olmazsa olmazıdır. Evlerimizde yıkanan çamaşırlar dahi son aşamada sıkılır yorgan ve battaniyelerde tıpkı evlerimizde kullandığımız çamaşır makineleri gibi son aşamada sıkma işlemi yapar ve %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır.

Sonrasında kapalı kurutma odalarında kurutularak dağıtıma hazır hale gelir.